Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
12-05-2017

Ponad 10 mln na rozbudowę Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach

Kolejne umowy podpisane – w gminie Sitkówka-Nowiny inwestycje idą pełną parą.

Gmina Sitkówka-Nowiny i  Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. podpisały umowę na realizację zadania pod nazwą: „Rozbudowa budynku Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach wraz z terenem przyległym przez nadanie mu nowych kompleksowych funkcji”. Wartość umowy opiewa na niebagatelną kwotę 10.874.999,49 zł.
– W gminie brakowało ośrodka kultury z prawdziwego zdarzenia – mówi wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz. – Gościnnie korzystaliśmy z auli Gimnazjum w Nowinach, ale tak naprawdę było to tylko zastępcze rozwiązanie. Teraz dla mieszkańców wybudujemy ośrodek, w którym będą odbywać się wydarzenia kulturalne, a  oni sami będą mogli w nim spędzać wolny czas w atrakcyjny sposób. Co ważne – inwestycja jest skrojona na miarę możliwości budżetu naszej gminy – projekt jest skalkulowany ekonomicznie z uwzględnieniem faktycznych potrzeb w tym zakresie – dodaje wójt.
Projekt obejmuje m.in. wykonanie trzykondygnacyjnego budynku z podpiwniczeniem o powierzchni zabudowy 762 m2,  kubaturze 7600 m3 i powierzchni użytkowej 2498 m2. Zaprojektowane pomieszczenia na poziomie -1 służyć będą klubowi sportowemu oraz jako zaplecze piłkarskie z przestronnymi szatniami dla zawodników i sędziów oraz tunelem prowadzącym bezpośrednio na płytę boiska. Na parterze znajdować się będą sale sportowe, kawiarnia oraz biblioteka. Na pierwszym piętrze powstanie sala wielofunkcyjna ze sceną i widownią do 200 widzów, z możliwością podziału na dwie mniejsze sale szkoleniowo-konferencyjne. W nowopowstałym budynku zaprojektowane zostały również pomieszczenia biurowe i techniczne oraz sale tematyczne na potrzeby działających na terenie gminy stowarzyszeń, organizacji, klubów i kół zainteresowań.
W budynku zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań technicznych i proekologicznych jak instalacja ogniw fotowoltaicznych, instalacje informatyczne i monitoringowe. Został on opracowany jako nowoczesna bryła z elementami fasady alumiowo-szklanej oraz z cegły klinkierowej nawiązująca swym wyglądem do istniejącego budynku pływalni. Razem będą stanowić one jednolitą całość – zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym.
W tym samym czasie gmina planuje modernizację stadionu przyległego do Gminnego Ośrodka Kultury „Perła”. Po zakończeniu obu inwestycji w Nowinach powstanie nowoczesna baza rekreacyjno-sportowa atrakcyjna zarówno dla mieszkańców gminy jak i regionu. Będzie mieć to istotne znaczenie dla dalszego rozwoju sportu w gminie. – Już teraz odbywają się tutaj zawody o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Rozbudowa istniejących obiektów z pewnością przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności naszej gminy, zwłaszcza, jeśli chodzi o turystykę sportową – mówi dyrektor GOK „Perła” Jacek Kania.
Roboty zostaną rozpoczęte już w czerwcu, a ich zakończenie planowane jest w październiku 2019 r.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl