Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
16-05-2017

Zawodnicy sumo w Nowinach

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbył się Puchar Polski Kadetek i Kadetów, Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w Sumo.

Rozrywki stanowiły  jednocześnie kwalifikacje do mistrzostw Europy. Warto podkreślić, że już po raz drugi zawody rangi ogólnopolskiej odbywają się w regionie świętokrzyskim. Patronat honorowy nad nimi objął wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz.
Puchar został zorganizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz Polskiego Związku Sumo, władz gminy Sitkówka-Nowiny oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Wzięło w nich udział ponad 300 zawodników z 16 klubów z całej Polski. Zawody rozegrano w kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, w podziale na wagę i płeć. Region świętokrzyski reprezentowali zawodnicy z ULKS „Guliwer”, którzy zajęli doskonałe drugie miejsce w punktacji drużynowej.
W otwarciu uroczystości wzięli udział m.in. prezes Świętokrzyskiej Federacji Sportu Grzegorz Budziosz, prezes Świętokrzyskich Ludowych Zespołów Sportowych Jerzy Kula, wiceprezes ULKS „Guliwer” Kielce Marzena Nowakowska, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk oraz wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.
Wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz oraz dyrektor ZSP w Nowinach Kornelia Bem-Kozieł otrzymali pamiątkowe medale od organizatorów zawodów z podziękowaniami za wspieranie tego sportu w województwie świętokrzyskim.
Turniejowi towarzyszyły występy i prezentacje dzieci i młodzieży z gminy Sitkówka-Nowiny.  Sylwia Lasota z ZPO w Bolechowicach zaśpiewała utwory „Into you” z repertuaru Ariany Grande oraz „Na jawie chyba śnię”, zespół taneczny „STYL" przedstawił proste układy taneczne  elementami akrobatyki, zaś 6-letni karatecy, których trenuje Maciej Świt – pokaz swoich umiejętności w trudnych sztukach walki.Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl