Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
19-05-2017

Zmodernizujemy kolejne drogi

Gmina Sitkówka-Nowiny przeznaczy niemal 500 tys. na poprawę bezpieczeństwa. Zawarto umowy na dofinansowanie inwestycji z powiatem kieleckim.

Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego to kwestia ważna, zwłaszcza w miejscach uznanych za niebezpieczne, a także na wsiach i drogach często uczęszczanych przez pieszych. W  tym zakresie jakość infrastruktury ma szczególne znaczenie. Przebudowa dróg i chodników to jedna z kluczowych potrzeb sygnalizowanych przez mieszkańców naszej gminy. Gmina, w miarę swoich możliwości, stara się realizować inwestycje drogowe, zarówno w drogach gminnych, jak i powiatowych.
Gmina Sitkówka-Nowiny udzieli pomocy finansowej powiatowi kieleckiemu z przeznaczeniem na realizację przebudowy drogi powiatowej Nr 0376T wraz budową chodnika w miejscowości Kowala i miejscowości Brzeziny. Zadanie zostanie zrealizowane do końca 2017 r. Wartość dofinansowania wyniesie 450 tys. zł.
Gmina przeznaczy również środki finansowe na projekt budowlany przebudowy drogi powiatowej Nr 0278T w miejscowości Szewce.
– Dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców jest priorytetowym działaniem gminy – mówi wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz. – To kolejny przykład na udaną współpracę na rzecz społeczeństwa pomiędzy powiatem kieleckim a gminą Sitkówka-Nowiny – dodał.
W uroczystym podpisaniu umów wzięli udział starosta powiatu kieleckiego Michał Godowski, wicestarosta powiatu kieleckiego Zenon Janus, członek zarządu powiatu kieleckiego Józef Szczepańczyk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Paweł Gratka, kierownik Referatu Infrastruktury, Inwestycji, Nieruchomości i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny Andrzej Waśko.
Przypomnijmy – w tym roku w budżecie gminy zarezerwowano ponad 800 tys. zł na modernizację i przebudowę dróg powiatowych. W ubiegłym roku gmina na poprawę bezpieczeństwa na drogach przeznaczyła: na przebudowę dróg ponad 700 tys. zł, a na dokumentację projektową ponad 300 tys. zł.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl