Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
11-08-2017

Dożynki Gminy Sitkówka-Nowiny

Coroczne Święto Plonów w gminie Sitkówka-Nowiny

Już za kilka dni rolnicy podziękują za ukończenie żniw i prac polowych. Tym razem dożynki zostaną połączone z obchodami Matki Boskiej Zielnej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI GMINY SITKÓWKA-NOWINY 15 SIERPNIA 2017 R. NA TERENIE ŚWIETLICY W SZEWCACH.


Uroczystość rozpocznie formowanie korowodu dożynkowego. O godzinie 14.00 odprawiona zostanie msza święta, a tuż po niej nastąpi ceremonia dożynkowa.

Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia na scenie pojawia się artyści, by bawić nowińską publiczność. Po rozstrzygnięciu konkursów dożynkowych przyjdzie czas na potańcówkę z Kapelą z Sołtysa z Wąchocka. Ludowe przyśpiewki z pewnością przypadną do gustu widzom. Chwilę później bawić ich będzie Kabaret Czwarta Fala, a po ich występie swój koncert rozpocznie zespół disco polo Jumper.

Z pewnością nie lada atrakcją okaże się Turniej Sołectw, w którym wystartują przedstawiciele każdego z sołectw naszej gminy. Dojenie krowy na czas, rzut ziemniakiem do wiadra z wodą czy bieg w gumofilcach to tylko kilka konkurencji, jakie czekają śmiałków, którzy odważa się wystartować w konkursie. Jednak warto – zwycięzców czeka chwała, pamiątkowe dyplomy i puchary oraz nagrody niespodzianki.

Podczas Dożynek Gminy Sitkówka-Nowiny będziemy zbierać pieniądze na operację Gabrysi, która ma guza mózgu. Do przeprowadzenia kosztownej operacji darczyńcom brakuje jeszcze ponad. 600 tys. zł. Liczymy na Waszą hojność.

Zakończenie uroczystości przewidziane jest na godz. 22.00.

 

UWAGA!!!

Specjalne busy z Kowali, z Woli Murowanej przez Bolechowice oraz z Nowin dowiozą mieszkańców na dożynki i zawiozą ich do domu o godzinie 22.00.

Busy z tabliczkami „Dożynki Gminy Sitkówka-Nowiny” wystartują punktualnie o godz. 13.15 spod remiz w miejscowościach Kowala oraz Wola Murowana.

Pierwszy z busów przejedzie przez  Kowalę, Sitkówkę, Trzcianki, Nowiny, Zgórsko, Szewce, trasa drugiego będzie wiodła przez Wolę Murowaną, Bolechowice, Zgórsko, Szewce. Busy będą zatrzymywały się na przystankach autobusowych w miejscowościach, przez które będą przejeżdżały.

Po zakończeniu uroczystości busy o godz. 22 busy odwiozą mieszkańców do ich domów. 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl