Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
14-11-2017

Razem dla Niepodległej!

Mieszkańcy gminy Sitkówka-Nowiny świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

Mieszkańcy gminy Sitkówka-Nowiny świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

W placówkach edukacyjnych na terenie całej gminy odbyły się uroczyste apele, w których wzięli udział uczniowie, kadra nauczycielska oraz zaproszeni goście.

Uroczysta msza święta

11 listopada w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. We mszy świętej wzięli udział mieszkańcy, wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, przewodnicząca rady Zofia Duchniak oraz radni gminy, skarbnik Joanna Młynarczyk-Kusińska, kierownicy i dyrektorzy Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych, przedstawiciele powiatu kieleckiego: wicestarosta Zenon Janus oraz radna Bogumiła Kowalczyk. Obecne były również poczty sztandarowe wszystkich szkół z terenu gminy. Oprawę muzyczną zapewniła Gminno-Szkolna Orkiestra Dęta.

Wolność po 123 latach

W dniu 10 listopada 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Bolechowicach odbyły się uroczyste obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie przygotowywani pod kierunkiem pani Alicji Lasoty i Hanny Krzysztofek przypomnieli moment jak po 123 latach Polska wróciła na mapy Europy i odzyskała niepodległość. Dzieci uświadomiły wszystkim zebranym na uroczystym apelu, że dzień 11 listopada ma wzbudzać w nas Polakach dumę i radość, jak również możliwość powiedzenia: jesteśmy Polakami  i jesteśmy z tego dumni.

Lekcja historii

Uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej w Nowinach odwiedzili Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Dzieci poznały Polską drogę do niepodległości oglądając multimedialną ekspozycję i słuchając ciekawych opowieści z dziejów naszej ojczyzny. Uczniowie również uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych o naszych symbolach narodowych – Jaki znak twój? Polskie symbole narodowe. Pierwszoklasiści zapoznali się z „Legendą o Lechu i Białym Orle” oraz obejrzeli film o polskich symbolach narodowych. Na koniec uczestniczyli w zajęciach plastycznych, gdzie samodzielnie wykonali godło Polski oraz flagę.

Pieśni patriotyczne i… dyskoteka w Kowali

W niecodzienny sposób świętowali uczniowie Zespołu Placówek Integracyjnych w Kowali. Już po raz piąty odbyła się tu Dyskoteka Niepodległościowa. Jej organizatorem był Samorząd Uczniowski. Tradycyjnie rozpoczęła się odtańczeniem poloneza. W konkursach tanecznych można było wygrać-pozytywną uwagę oraz jedną "dyspensę" z odpowiedzi ustnej z dowolnego przedmiotu. 

Kilka dni później w tej samej szkole odbył się koncert kameralny ,,Kto Ty jesteś? Polak Mały" w wykonaniu Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Uczniowie mieli okazję usłyszeć pieśni legionowe i utwory patriotyczne nawiązujące do wydarzeń z tamtych lat, m.in. Pierwszą Brygadę czy Pieśń o wodzu miłym. 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl