Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
09-01-2018

Międzynarodowo w Nowinach

Erasmus+ już po raz drugi w Szkole Podstawowej w Nowinach

Doceniając możliwości jakie daje program Erasmus+ Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach po raz drugi realizuje projekt w sektorze: Edukacja Szkolna. Tym razem współpracuje z czterema państwami – Rumunią, Włochami, Bułgarią i Turcją. Aktywności, zadania które uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą wykonywać przez najbliższe dwa lata dotyczą postrzegania i funkcjonowania młodych ludzi, uczniów w przyszłości. 

Uczestnictwo w projekcie pomoże uczniom zmienić się w odpowiedzialnych, młodych obywateli Europy. Pracując w grupie międzynarodowej dzieci będą dzielić się spostrzeżeniami, poszerzać wiedzę, będą poszukiwać nowych rozwiązań. Wszystko po to, by w przyszłości stać się odpowiedzialnymi członkami państwa.  Sposoby i metody wykorzystane do osiągnięcia celów projektu opracowane zostały w oparciu o metodę „nauka przez działanie”.

W naszej szkole Program Erasmus+ będzie wspierał:

- naukę języków obcych,

- rozwój edukacji cyfrowej oraz wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, - poznawanie tradycji i stylu życia młodzieży w różnych krajach,

- rozwój umiejętności komunikacyjnych i interakcyjnych uczniów,

- wymianę, współpracę i budowanie potencjału szkolnictwa.

Iwona Majchrzyk

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl