Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
07-02-2018

XIII EDYCJA NOWIŃSKIEJ LIGI FUTSALU I PUCHAR NLF

Dwumiesięczne rozgrywki za nami

Nowińska Liga Futsalu to impreza futsalowa organizowana cyklicznie od 2005 roku. Jest jedną z najlepszych lig futsalowych w województwie świętokrzyskim, jako jedyna wprowadziła grę wślizgiem, rok rocznie bierze w niej udział ponad 350 zawodników z terenu gminy Sitkówka-Nowiny, powiatu kieleckiego i sąsiednich powiatów. Podzielona jest na  I i II ligę, w których występuje 21 zespołów. Mecze rozgrywane są na pełnowymiarowej hali sportowej w Nowinach. W ciągu trzynastu lat występowali w niej zawodnicy z ekstraklasy, pierwszej, drugiej i trzeciej ligi, z Drugiej BundesLigi Kobiet oraz z niższych lig rozgrywkowych. Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem ligi był Michał Panas nauczyciel i trener futsalu. Od 2012 roku  Nowińska Liga Futsalu nosi jego imię a organizatorami zostali Michał Ziernik i Szymon Ubożak. Zwycięska drużyna NLF otrzymuje puchar ufundowany przez wójta gminy Sitkówka-Nowiny, który jest również fundatorem nagród dla wyróżnionych drużyn. W tym sezonie odbyła się już XIII Edycja Nowińskiej Ligi Futsalu i II Edycja Pucharu Nowińskiej Ligi Futsalu.


DREWKOM PONOWNIE MISTRZEM I NLF!!!

Trzynasta Edycja Nowińskiej Ligi Futsalu imienia Michała Panasa o Puchar Wójta Gminy Sitkówka Nowiny organizowana przez Gminny Klub Sportowy „Nowińska Akademia Futsalu” zakończyła się w niedzielę 4 lutego 2018 r. Emocje,jakie towarzyszyły ostatnim meczom, były niesamowite. Do samego końca ważyły się losy, kto zostanie mistrzem ligi (Drewkom lub Ziomax), kto zajmie miejsce na najniższym stopniu podium oraz kto opuści szeregi pierwszoligowców. Po ostatnim gwizdku sędziego wszystko już było jasne: ponownie mistrzem Nowińskiej Pierwszej Ligi Futsalu został Drewkom Kostomłoty, zwyciężając po raz trzeci w nowińskich rozgrywkach. Na drużynę Krzysztofa Fornalskiego nie ma mocnych: na dziesięć spotkań Drewkom zwyciężył w dziewięciu i doznał tylko jednej porażki. Zwycięska drużyna dysponowała bardzo stabilnym i wyrównanym składem opierającym się na zawodnikach trzecioligowych, czwartoligowych i z niższych lig. Na duże wyróżnienie zasługuje najlepszy strzelec drużyny i całej pierwszej ligi Adam Imiela (zdobywca 25 bramek). Drugie sensacyjne miejsce zajął Ziomax. Zespół jako jedyny pokonał dwukrotnie mistrza NLF - zarówno w meczu ligowym, jak i pucharowym, mając w swoim składzie najlepszego zawodnika ligi Jakuba Olearczyka. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna FC Gniewce - jest to najwyższe miejsce tej drużyny w rozgrywkach. Drużynę tę charakteryzuje duża solidność i bardzo wyrównany skład i, co najważniejsze, wartościowi zmiennicy na ławce rezerwowych. Zawodnik FC Gniewce Marcin Jóźwik został wybrany przez organizatorów Najlepszym Bramkarzem I ligi. Wysokie miejsca zajęły również drużyny Simset.Net Jędrzejów i Korona MM. Drużyna z Jędrzejowa godziła rozgrywki z tymi odbywającymi się w Jędrzejowie, zaś Korona MM kończyła rozgrywki w wyjątkowej kondycji. Opuszczają Ligę Cannabinios i Nie Wnikaj. Drużyna Fair Play w pierwszej lidze została Korona MM (bez żółtej i czerwonej kartki w całych rozgrywkach I NLF).

POWRÓT PIEKARNI KWIATKOWSKI, AWANS ACAPULCO FT I ALMY ALIPNEX

Również w drugiej Nowińskiej Lidze Futsalu emocje trwały do ostatniej sekundy ostatniego meczu. Piekarnia Kwiatkowski zmierzyła się w meczu o pierwsze miejsce z Acapulco FT. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie i trzymał w napięciu do końca, obfitował w wiele bramek, żółtych i czerwonych kartek. Ostatecznie padł remis, który dał Piekarni Kwiatkowski pierwsze miejsce, natomiast Acapulco zajęło drugie miejsce. W ostatniej kolejce jeszcze trzy drużyny miały szanse awansu do pierwszej ligi: Husaria, HeadHunters i Alma Alpinex. Ostatecznie awansowała Alma Alpinex pokonując w ostatnim swoim meczu FC Uroczysko. Warto przypomnieć, iż Acapulco i Alma Alpinex to beniaminkowie  w rozgrywkach  drugoligowych. Najlepszym zawodnikiem II NLF został wybrany Karol Bujak (Acapulco FT), Najlepszym Bramkarzem: Michał Rączka (Alma Alpinex) a Najlepszym Strzelcem: Tomasz Orzechowski (Piekarnia Kwiatkowski). Drużyną fair play w drugiej NLF została drużyna Futsal Bolmin (jedna żółta kartka w całych rozgrywkach).


FC ŚLICHOWICE Z PUCHAREM NLF!

Coraz większą popularnością cieszą się rozgrywki Pucharu Nowińskiej Ligi Futsalu. Puchar NLF to przede wszystkim możliwość rywalizacji drużyn drugoligowych z pierwszoligowymi, w tym roku sponsorem tytularny była firma Hummel, która ufundowała zwycięskiej drużynie talon na sprzęt sportowy.
Zwycięzcą II Edycji Pucharu Nowińskiej Ligi Futsalu została drużyna FC Ślichowice pokonując w finale Real Łaziska. FC Ślichowice przeszły przez kolejne rundy jak błyskawica pokonując kolejno: Victorię Futsal 8-2, Futsal Bolmin 4-2, FC Gniewce 7-1, Koronę MM 5-2 i w finale Real Łaziska 3-1. Najlepszym strzelcem drużyny Kamila Mularczyka (FC Ślichowice) został Karol Dudzik z sześcioma trafieniami , tuż za nim uplasowali się: Damian Pytlos i Jakub Niewiadomski również z FC Ślichowice. Real po raz drugi zagrał w finale rozgrywek pucharowych w zeszłym roku uległ Drewkomowi.

Nagrody, wspomnienia i podziękowania

Wielkie podziękowania należą się wójtowi gminy Sitkówka-Nowiny Sebastianowi Nowaczkiewiczowi za ufundowanie pucharów statuetek i nagród dla wyróżnionych drużyn i zawodników, w jego imieniu nagrody wręczał zastępca wójta Łukasz Barwinek. W zakończeniu wzięli również udział Teresa i Henryk Panasowie, rodzice Michała, który był pomysłodawcą i pierwszym organizatorem NLF, dyrektor ZSP w Nowinach Pani Kornelia Bem-Kozieł (gospodarza hali sportowej) oraz przedstawiciele firmy Hummel - fundatora nagród dla zwycięskiej drużyny w rozgrywkach pucharowych.

Organizatorzy z Gminnego Klubu Sportowego „Nowińska Akademia Futsalu” Szymon Ubożak
i Michał Ziernik składają również wielkie podziękowania dla sędziów oraz dla obsługi medycznej NLF. GKS „NAF” to młode stowarzyszenie (powstało w maju 2017 roku)  z terenu gminy Sitkówka-Nowiny popularyzujące futsal nie tylko wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej, ale też wśród młodzieży
i dorosłych poprzez organizację treningów, turniejów i festynów propagujących aktywny
i zdrowy  tryb życia.

XIII Edycja Nowińskiej Ligi Futsalu imienia Michała Panasa o Puchar Wójta Gminy Sitkówka Nowiny Pana Sebastiana Nowaczkiewicza przeszła do historii. Na XIV Edycję zapraszamy
już w listopadzie 2018 roku. W maju Nowińska Akademia Futsalu zaprasza na rozgrywki na orliku – Nowińska Liga Futbolu.


TABELA I NLF 2017/2018

1.             Drewkom Kostomłoty                10          27          44–24                 
2.             ZIO-MAX Kielce                             10          24          41–16                 
3.             FC Gniewce                                    10          21          27–15                 
4.             Simset.Net                                     10          17          27–28                 
5.             Korona MM                                   10          15          38–34                 
6.             FC Ślichowice Kielce                     10          15          38–32                 
7.             Futsal Małogoszcz                        10          11          30–35                 
8.             GKS KCMB Futsal Nowiny           10          11          23–32                 
9.             Agro Trade                                     10          7             31–50                 
10.           Real Łaziska                                   10          7             30–38                 
11.           Nie Wnikaj                                     10          6             29–54   
12.           Cannabinios                                   0               –                        

TABELA II NLF 2017/2018

1.             Piekarnia Kwiatkowski               9             25          56–14                                
2.             Acapulco FT                                  9             23          41–23                                
3.            
Alma Alpinex                                 9             16          23–17                 
4.             Husaria Kielce                                9             15          50–22                 
5.             Headhunters                                  9             15          29–21                 
6.             Victoria Futsal                               9             12          24–42                 
7.             FC Uroczysko                                 9             9             28–38   
8.             Futsal Bolmin                                 9             9             35–55                 
9.             Nawroplast Tokarnia                   9             4             23–46                 
10.           FC Śruty                                          9             4             25–56                

 

Organizator
GKS “Nowińska Akademia Futsalu”                                                                                                         
Michał Ziernik, Szymon Ubożak

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl