Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
13-02-2018

ZaProjektowane warsztaty

Studenci z wizytą w Szkole Podstawowej w Nowinach

W Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach odbyły się warsztaty doskonalące umiejętności językowe, uczące ratownictwa medycznego, a także poświęcone budowaniu relacji z rówieśnikami i rodzicami. Zostały one zorganizowane przez grupę studentów z programu Projektor realizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

- Celem naszych działań jest aktywizacja i przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi w całej Polsce – wyjaśnia lider projektu Agata Szwed. - W działaniach praktycznych rozwijamy pasję i zainteresowania uczniów, odkrywamy ich talenty, ale także próbujemy wspierać i rozwiązywać ich problemy - dodaje.

Agata Szwed, na co dzień studentka pedagogiki na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, do Projektora dołączyła ponad roku temu. - Warsztaty z dziećmi i młodzieżą pozwalają rozwijać się nie tylko im, ale i nam, wolontariuszom. Uczestniczymy w szkoleniach, opracowujemy swoje projekty, uczymy się pracy z innymi - wyjaśnia. Dotychczas wolontariusze przeprowadzili dziesięć warsztatów w Kielcach o zróżnicowanej tematyce.

W Szkole Podstawowej w Nowinach studenci spędzili jeden dzień, podczas którego przeprowadzili warsztaty z języka angielskiego i zajęcia z ratownictwa medycznego. Niezwykle ważne okazały się gry integracyjne i warsztaty psychologiczne. - To nietypowe zajęcia, wszystko przebiega zupełnie inaczej niż na lekcjach, podoba nam się to - mówili uczniowie. - To niezwykły projekt, z którego czerpią obie strony. Dowiadujemy się o naszych uczniach czegoś zupełnie nowego, czego nie jesteśmy w stanie „wychwycić” na lekcjach. To bardzo przydatne do dalszej pracy z dziećmi - mówi Edyta Szwed koordynator projektu ze  strony szkoły.

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl