Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
13-03-2018

"Brunetki, blondynki..."

Dzień Kobiet w gminie Sitkówka-Nowiny

Koncert „Brunetki, blondynki…” zachwycił nowińską publiczność. Sala dosłownie pękała w szwach, a wykonywane przez artystów piosenki wywoływały gromkie brawa na widowni. W gminie Sitkówka-Nowiny świętowano Dzień Kobiet.

 

Kwiaty dla każdej z pań
Jak co roku, od wielu lat, wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz wraz ze swoim zastępcą Łukaszem Barwinkiem, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach Jackiem Kanią, dyrektorem Przychodni Nowiny SPZOZ Jackiem Chudzickim, kierownikiem GOPS Marcinem Królem wręczali kwiaty na nowińskich ulicach spotkanym tego dnia mieszkankom. Panowie odwiedzili także znajdujące się w pobliżu instytucje.

 

„Brunetki, blondynki…”
8 marca, w godzinach popołudniowych w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach odbył się wyjątkowy koncert „Brunetki, blondynki…”, podczas którego wystąpili soliści Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego: Andrzej Wiśniewski, Jan Kierdelewicz, Wojciech Bardowski. Wykonali oni najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej, m.in. „O sole mio”, „Baby, ach te baby” czy „Brunetki, blondynki…”. Finałowy utwór „Times to say goodbay” panowie zaśpiewali z prowadzącą koncert Edytą Bobryk.

Zanim jednak nastał finał, na scenie padło wiele życzeń dla pań: zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności oraz uśmiechu każdego dnia. Nie obyło się bez odśpiewania „Sto lat” i kwiatów dla Pań.

Tego dnia na gości czekało wiele innych niespodzianek. Pierwszą z nich był występ sołtys Kowali Renaty Posłowskiej, której wykonanie utworu „Przetańczyć z Tobą chcę cała noc” zachwyciło nowińską publiczność. Na scenie zaprezentował się także prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz. Jednak cały show skradł Janusz i Grupa Baletowa „Grażyny z PERŁY”, który zaprezentowali własną aranżację piosenki zespołu Akcent. Barwne stroje, zachwycający układ choreograficzny i on - Janusz przypadli do gustu publiczności, która domagała się bisów. W rolę Janusza i „Grażyn” wcielili się pracownice Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach: Magdalena Świąder, Jolanta Pyk Joanna Plutka Izabela Stęplewska, Edyta Bobryk, Katarzyna Kozak oraz dyrektor Jacek Kania.


Dla zdrowia i urody

Jak co roku ogromnym zainteresowaniem cieszył się "kącik urody", gdzie przy stoiskach firm kosmetycznych Mary Kay, Tian De i Colway International  konsultantki bezpłatnie wykonywały makijaże, zabiegi kosmetyczne i pielęgnacyjne, a  także służyły fachową poradą w zakresie doboru kosmetyków. W tak wyjątkowym dniu warto pamiętać nie tylko o urodzie, ale również o zdrowiu. Zadbała o to Przychodnia Nowiny SPZOZ, na stoisku której Panie Jolanta Banak oraz Urszula Stańczuk bezpłatnie wykonywały podstawowe badania, a  Pani Monika Rosmanowska ze Stowarzyszenia „Prorew” zachęcała do wykonania badań cytologicznych i mammograficznych. Panie miały okazję zakupić biżuterię marek Kamea, Biżuteria by Monika K., Świat Koralików, a  także przekąsić co nieco. O podniebienia wszystkich gości zadbały bowiem firmy: Lukrowe Chaty, Słodki Zakątek, Ale Babeczka, Potrafka i Magnolia.

Na zakończenie spotkania wśród jego uczestniczek zostały rozlosowane nagrody. Wśród sponsorów znalazły się wymienione wcześnie marki, a także sklepy Lewiatan, Delikatesy Centrum, Sklep Spożywczy Państwa Krajewskich, Manufaktura – wystrój okien i wnętrz oraz Bukiet Pasji. W organizację uroczystości włączył się Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Kielcach, Sanatorium Krystyna w Busko-Zdroju, Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. oraz Bogdan Wenta – poseł do Parlamentu Europejskiego, który ufundował niebagatelną nagrodę – wycieczkę dla dwóch osób  do Brukseli.


To było wyjątkowe święto kobiet w gminie Sitkówka-Nowiny. Wszystkim paniom życzymy, by trwało ono przez cały rok.

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl