Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
13-03-2018

Dzień Sołtysa

Spotkanie z sołtysami

Dzień Sołtysa, który przypada 11 marca, nie jest może najhuczniej obchodzonym świętem w roku, ale o sołtysach z gminy Sitkówka-Nowiny pamiętamy zawsze.

Z okazji święta sołtysów wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz wraz ze swoim zastępcą Łukaszem Barwinkiem oraz kadrą kierowniczą Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny spotkali się z sołtysami i przewodniczącą osiedla, by złożyć im życzenia wszelkiej pomyślności.

Warto podkreślić rolę i znaczenie sołtysów. Dostarczają nam nie tylko decyzje podatkowe czy zbierają opłaty, ale przede wszystkim niosą pomoc, wspierają mieszkańców i są ich „głosem” przed Radą Gminy czy wójtem. Na terenie gminy Sitkówka-Nowiny Funkcjonuje pięć sołectw oraz osiedle Nowiny. Sołtysami w poszczególnych sołectwach są: Ewa Fudali (sołectwo Szewce-Zawada), Renata Posłowska (sołectwo Kowala), Zbigniew Jantura (sołectwo Bolechowice), Władysław Zapała (sołectwo Wola Murowana), Stanisław Kobiec (sołectwo Zgórsko-Zagrody), zaś rolę przewodniczącej osiedla pełni Krystyna Janiec.

Podczas spotkania wójt Sebastian Nowaczkiewicz wręczył sołtysom listy gratulacyjne oraz złożył wyrazy uznania za troskę o rozwój naszej gminy i wspieranie go w podejmowanych działaniach w tym zakresie. Podkreślał, że zawsze może liczyć na ich zaangażowanie i podziękował za to, że każdego dnia wyciągają rękę, by nieść pomoc mieszkańcom.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl