Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
14-05-2018

Seniorzy nauczyli się korzystać z Internetu

Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej dobiega końca

 Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej w gminie Sitkówka-Nowiny powoli dobiega końca. W ostatnim czasie naukę w niej zakończyli seniorzy uczący się w Nowinach.

 

Pomysłodawcą i realizatorem Latającej Akademii Edukacji Cyfrowej jest Chorągiew Kielecka ZHP. W projekcie bierze udział 41 gmin z województwa świętokrzyskiego i śląskiego, w tym również gmina Sitkówka-Nowiny, w której trwa szkolenie 90 osób.

Wartość projektu opiewa na kwotę 6,4 mln złotych, z czego 5,9 mln to pozyskane środki unijne. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Nauka Internetu

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców gmin uczestniczących w projekcie. Szkolenia odbywają się w czterech grupach wiekowych, a w ich trakcie można między innymi nauczyć się korzystania z platformy ePUAP, bezpiecznego poruszania się w Internecie, korzystania z bankowości elektronicznej, tworzenia własnych stron internetowych, a nawet prowadzenia e-sklepów i publikowania treści multimedialnych. Tego właśnie uczyli się seniorzy z gminy Sitkówka-Nowiny, którzy w ostatnim czasie pod okiem Pawła Gromady poznawali tajniki Internetu.

W uroczystym wręczeniu dyplomów w dniu 9 maja 2018 r. wziął udział wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz. – Cieszę się, że nasi seniorzy są tak aktywni i że projekt przypadł Państwu do gustu – mówił. O tym, że tak było w rzeczywistości świadczą zadowolone miny uczestników szkolenia. – Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie. Oby takich projektów było jak najwięcej – mówiła Pani Grażyna Tkacz dziękując organizatorom w imieniu wszystkich seniorów.

Publiczny Punkt Dostępu do Internetu

W ramach Latającej Akademii Edukacji Cyfrowej powstał Publiczny Punkt Dostępu do Internetu. Jest wyposażony w  najnowocześniejsze oprogramowanie przyjazne także dla niepełnosprawnych. Można z niego skorzystać w Urzędzie Gminy Sitkówka-Nowiny. Z punktu mieszkańcy gminy będą mogli korzystać również po zakończeniu projektu.

 

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl