Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
13-06-2018

Mieszkańcy zaniepokojeni magazynowaniem odpadów w Nowinach

Czy przedsiębiorca naruszył warunki zezwolenia?

Od niedawna w Nowinach w okolicach ulicy Perłowej jedna z firm tam działających magazynuje na swojej posesji odpady. Niepokoi to mieszkańców, którzy swe wątpliwości przekazali do Urzędu Gminy.

- Czuć tu nieprzyjemny zapach, chemikaliów, a pojemników przybywa. Nie wiemy, co w nich jest, są przykryte folią. Jesteśmy zaniepokojeni – mówi jedna z mieszkanek. – Zgłaszaliśmy sprawę do gminy, która natychmiast zareagowała – dodaje.

Słowa te potwierdza Urszula Antoniak zajmująca się w gminie gospodarką odpadami. – Przeprowadziliśmy wizję lokalną. Wniosek o przeprowadzenie kontroli wraz z dokumentacją fotograficzną skierowaliśmy do Starostwa Powiatowego oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska – wyjaśnia.

Na magazynowanie odpadów wydawana jest decyzja przez Starostwo Powiatowe. Określa ona, na jakich warunkach określony rodzaj odpadów może być magazynowany. – W ostatnich dniach wpłynęło do nas pismo z Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli. W przypadku wykrycia nieprawidłowości przedsiębiorca zostanie wezwany do ich usunięcia w określonym, a  gdy tego nie zrobi zostanie wszczęta procedura cofnięcia zezwolenia – wyjaśnia Magdalena Kumor z Wydziały Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl