Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
11-07-2018

Pogoda im niestraszna!

Rajd rowerowy w strugach deszczu

Choć wszystko wskazywało na to, że będzie to burzowe popołudnie, ponad 30 śmiałków stawiło się na starcie kolejnego gminnego rajdu rowerowego.

Trasa rajdu wiodła z Nowin przez Zgórsko, Czerwoną Górę, Zelejową aż do Chęcin, a stamtąd do świetlicy w Szewcach. Łącznie uczestnicy rajdu pokonali 18 km, w tym znaczną jego część w deszczu. – Kiedy wyruszaliśmy, chwilowo się przejaśniło, jednak tuż przed Chęcinami pogoda zaczęła się gwałtownie zmieniać. Sporo czasu spędziliśmy w Chęcinach chowając się przed deszczem. Niestety, w drodze powrotnej znów lało, ale i tak wszyscy jesteśmy zadowoleni – mówił jeden z uczestników rajdu.

W świetlicy w Szewcach na wytrwałych czekały kiełbaski z grilla oraz gorące napoje. Mieli oni również okazję spotkać się z organizatorami i uczestnikami Lotto Poland Bike Marathon, który już po raz kolejny odbył się na terenie naszej gminy. – Już dziś mogę powiedzieć, że w przyszłym roku gminny rajd rowerowy będzie jednym z elementów ogólnopolskich zawodów – mówił wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz. – Wszyscy mieszkańcy będą też mogli pokonać dystans FAN – dodaje Grzegorz Wajs organizator i pomysłodawca wyścigu.

Kolejny rajd rowerowy odbędzie się już 2 września 2018 r. Już dziś serdecznie na niego zapraszamy.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl