Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
14-09-2018

Nagroda II stopnia dla Szkoły Podstawowej w Nowinach

Ogólnopolski Konkurs Szkolnych Kas Oszczędności

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach dotarła bardzo przyjemna informacja. W corocznym konkursie Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, nasza szkoła znalazła się w gronie najaktywniejszych placówek uczestniczących w programie SKO i otrzymała nagrodę
II stopnia. Komisja Konkursowa doceniła kronikę, przygotowaną w postaci prezentacji multimedialnej,   która przedstawiała całoroczną pracę szkoły w ramach programu SKO. Wyróżnienie otrzymane w konkursie jest równoznaczne z nagrodą pieniężną w wysokości 2000 złotych.

Szkolna Kasa Oszczędności to najstarszy, największy i jednocześnie najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci. SKO to przedsięwzięcie wykraczające daleko poza finanse. Koncentruje się też na szeroko pojętej edukacji w zakresie: przedsiębiorczości, ekologii, bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy cyberbezpieczeństwa. Program edukacyjny Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego uzyskał honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Szkoła Podstawowa w Nowinach uczestniczy w projekcie SKO od pięciu lat. Tegoroczne wyróżnienie jest największym w historii,  przewyższającym to z ubiegłego roku, kiedy to nasza placówka została uhonorowana nagrodą III stopnia. W szkole inicjowanych jest wiele przedsięwzięć zgodnych z programem SKO. Nawiązana została bardzo dobra współpraca z Oddziałem PKO BP w Kielcach. Szkolni opiekunowie projektu, wraz z uczniami zrzeszonymi w kole SKO, z sukcesami prowadzą blog SP Nowiny SKO, znajdujący się na platformie internetowej Szkolne Blogi. Działania prowadzone na terenie naszej placówki mają na celu promowanie oszczędzania wśród uczniów, a co za tym idzie pomagają dzieciom rozwinąć większą świadomość pieniądza oraz uzyskania satysfakcji z osiągnięcia zamierzonych celów. W obecnej chwili do Szkolnej Kasy Oszczędności należy czterdziestu uczniów naszej szkoły. Dzięki SKO gromadzą oni na swoich kontach środki, które później będą mogli przeznaczyć na zakup wymarzonych rzeczy. Mamy nadzieję, że wraz z osiąganymi sukcesami liczba uczniów zapisanych do Szkolnej Kasy Oszczędności będzie sukcesywnie wzrastać.

 

Opiekunowie SKO: Agata Rogozińska i Robert Jedynak

 

 

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl