Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
05-11-2018

Rzym bez tajemnic

Wycieczka z Erasmusem+

   W dniach 21-27 października 2018 r. w ramach realizacji kolejnego etapu projektu Erasmus+ - IMAGINE YOURSELF IN FUTURE  delegacja uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich przebywała w Rzymie. Uczniowie mieli okazję szlifować język angielski, zacieśniać relacje z rówieśnikami z innych państw, a także obcować z pięknymi zabytkami wiecznego miasta.

 

Kilka słów od naszych uczniów:

 

Poniedziałek:

Pierwszy dzień naszej wycieczki rozpoczął się pozytywnie i z uśmiechem przywitaliśmy nowy dzień. Wstaliśmy dość wcześnie, zjedliśmy pożywne śniadanie i udaliśmy się do szkoły naszych rówieśników. Włosi przywitali nas z wielka radością i przygotowali dla nas małe przedstawienie. Następnie wybraliśmy się do pobliskiego parku, zjedliśmy tam lunch i otrzymaliśmy zadanie. Polegało ono na sfotografowaniu wyznaczonych obiektów. Potem wróciliśmy do szkoły, gdzie odbyła się lekcja jogi. Dzień zakończyliśmy pyszną włoską pizzą.

 

Wtorek:

Kolejny słoneczny  dzień zaczęliśmy od wizyty w szkole don Paolo Albera. Naszym zadaniem było stworzenie cyfrowego kalendarza pt. ,,Health and wellness””. Wykorzystaliśmy tam zrobione dnia poprzedniego zdjęcia. Z aktywnością poradziliśmy sobie doskonale! Następnie udaliśmy się na lekcję przygotowaną przez naszych tureckich przyjaciół o technologii w życiu codziennym. Po południu zwiedzaliśmy Koloseum i fora cesarskie. Po przebyciu około 10 kilometrów i zjedzeniu pizzy,  udaliśmy się do hotelu na zasłużony wypoczynek.

Środa:

   Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wczesnej pobudki. Następnie zjedliśmy smaczne śniadanie i udaliśmy się do szkoły naszych przyjaciół z Włoch. Podczas zajęć w szkole zrobiliśmy makietę ukazującą wykorzystywanie energii alternatywnej i surowców wtórnych. Po południu kontynuowaliśmy zwiedzanie zabytków Rzymu. Wieczorem udaliśmy się na kolację. Dzień zakończyliśmy wspólną dyskoteką, podczas której tańczyliśmy i dobrze bawiliśmy się.

Czwartek:

Dziś rano wstaliśmy o 7.30 i zjedliśmy śniadanie. Po godzinie poszliśmy na metro i pojechaliśmy do centrum miasta. Tam spotkaliśmy kolegów z Rumuni, Bułgarii i Włoch. Pani przewodnik rozdała nam odbiorniki dzięki, którym słyszeliśmy przez słuchawkę, co do nas mówi. Wszyscy udaliśmy się pod biuro wodza włoskich faszystów - Benito Mussoliniego. Po obejrzeniu budynku z zewnątrz przeszliśmy na wzgórze Kapitol a potem zwiedziliśmy Panteon. Po zobaczeniu zabytkowej świątyni udaliśmy się na plac Piazza Navona, na której widzieliśmy kościół św. Agnieszki w Agonie oraz Fontannę Czterech Rzek. Następnie poszliśmy na pięcioprzęsłowy Most św. Anioła przechodzący nad Tybrem, na którym się rozstaliśmy. Nasza polska grupa przechodząc przez Watykan dotarła do McDonald's, gdzie wspólnie zjedliśmy lunch. Po skończonym posiłku mieliśmy niewiele czasu na kupno pamiątek. Po zakupach szybko poszliśmy do szkoły na zajęcia, na których  własnoręczne robiliśmy pizze. Po skosztowaniu wypieku i ogłoszeniu zwycięzców konkursów poszliśmy na lekcje geografii prowadzoną przez drużynę z Turcji, na której oglądaliśmy prezentacje dotyczące krajów Erasmus+ Future. Pod koniec lekcji Turcy poczęstowali nas słodyczami ze swojego kraju. Po lekcji wraz z Rumunią poszliśmy na wspólną kolację. To był bardzo udany dzień.

 

Piątek:

Kolejny dzień zaczęliśmy od wczesnej pobudki. Z samego rana udaliśmy się w stronę metra. Zwiedziliśmy dwie bazyliki i weszliśmy po świętych schodach. Następnie zjedliśmy szybki lunch. Przechadzaliśmy się rzymskimi uliczkami i robiliśmy zakupy. Widzieliśmy również słynną fontannę Di Trevi i Hiszpańskie Schody. Wieczorem odbyła się impreza pożegnalna, na której zakończyliśmy nasz wyjazd.

 

Uczniowie: Zuzanna Guz, Alicja Piotrowska, Małgorzata Gajek, Wiktor Seweryn, Dawid Krzyworzeka

Nauczyciele: Joanna Wojcieszyńska, Iwona Majchrzyk, Małgorzata Kościelecka, Ilona Przybysławska.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl