Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
21-11-2018

Najlepsi w powiecie, drudzy w województwie

Uczniowie z Nowin wszystko o bezpieczeństwie

„Olimpiada Bezpieczeństwa” jest akcją profilaktyczną organizowaną co roku przez Wydział Prewencji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Wojewodę Świętokrzyskiego, WORD, KRUS, Automobilklub w Kielcach i Targi Kielce. Jest to finał wojewódzki całorocznego konkursu pn. „Bezpieczeństwo na Piątkę”. W akcji uczestniczą również inne podmioty, które zapewniają atrakcje dla dzieci uczestniczących w konkursie, m.in.: Państwowa Straż Pożarna, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Straż Graniczna, Izba Administracji Skarbowej w Kielcach, Jednostka Wojskowa CPdMZ w Kielcach, Straż Miejska w Kielcach, 10 Świętokrzyska  Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach.

W powiatowych eliminacjach konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę” wzięło udział ponad 100 piątoklasistów z powiatu kieleckiego: dziesięć drużyn z Kielc i prawie trzydzieści z powiatu kieleckiego. Zawody odbyły się w piątek, 9 listopada 2018 r. na terenie Targów Kielce. Eliminacje zostały przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Trzyosobowe drużyny musiały wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym, a ich reprezentant - pokonać rowerowy tor przeszkód. Policjanci weryfikowali nie tylko umiejętność jazdy na rowerze, ale również zastosowanie się do przepisów w praktyce. Ocenie komisji, złożonej z przedstawicieli policji oraz KRUS OR w Kielcach, podlegały również przygotowane wcześniej prace plastyczne.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych: uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowinach wzięli udział w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

 

Finał wojewódzki XII Olimpiady Bezpieczeństwa odbył się 16 listopada 2018 r. na Targach Kielce. Gośćmi specjalnymi byli piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce.

W zmaganiach brało udział 13 najlepszych drużyn ze szkół z całego województwa świętokrzyskiego.

Uczniowie musieli się wykazać znajomością udzielania pomocy przedmedycznej, zasad bezpieczeństwa ogólnego oraz znajomości przepisów ruchu drogowego, a także znajomością zagrożeń w rolnictwie i wskazywaniem prac polowych, jakich dzieci nie powinny wykonywać. Rozegrano również konkursy: test wiedzy dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego połączony z torem przeszkód oraz zasad bezpieczeństwa podczas prac polowych, wyszukiwanie zaginionych przedmiotów w zadymionym pomieszczeniu czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowinach zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 we Włoszczowie.

Serdecznie gratulujemy!

 

Fot.: Świętokrzyska Policja

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl