Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
28-11-2018

eSesja w gminie Sitkówka-Nowiny

Informacje na wyciągnięcie ręki

Począwszy od rozpoczętej właśnie kadencji, gminy mają obowiązek umieszczania przebiegu transmisji on-line z odbywających się sesji rad gmin. W gminie Sitkówka-Nowiny system ten został wprowadzony już wcześniej. Pierwsza transmisja na żywo za pośrednictwem specjalnego programu odbyła się już 31 sierpnia 2018 r., a jeszcze wcześniej były one transmitowane za pośrednictwem Facebooka.

- Uważam, że to świetny pomysł i w naszej gminie cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Sierpniową sesje obejrzało niemal 2 tys. osób, późniejsze za każdym razem około tysiąca - mówi wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz.

Do realizacji transmisji z obrad z wykorzystaniem systemu eSesja niezbędna jest co najmniej jedna cyfrowa kamera IP obsługująca protokół RTSP, źródło dźwięku, komputer realizujący transmisję oraz dostęp do Internetu. Sesja jest transmitowana na kanele gminy Sitkówka-Nowiny w serwisie YouTube i udostępniana na stronie internetowej gminy oraz na Facebooku. – Możliwość obejrzenia sesji to nie jedyne korzyści, jakie wynikają z korzystania z systemu eSesja. Po wejściu na stronę internetową www.sitkowka-nowiny.esesja.pl w czasie realnym możemy śledzić jej przebieg, jak choćby wyniki imiennego głosowania w konkretnej sprawie. Znajdują się tu również projekty uchwał oraz wszelkie dokumenty przedłożone radnym – wyjaśnia wójt.

Nowy przebieg sesji podoba się radnym. – Nie trzeba już drukować ton papieru i dostarczać ich radnym, wszystko mamy na tabletach. Owszem, podczas sesji jest nieco więcej pracy, gdyż konieczne jest wprowadzanie danych na bieżąco, ale dzięki temu mieszkańcy dokładnie wiedzą, co robimy – mówi przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Pyk.

Tymczasem gmina Sitkówka-Nowiny chce w jeszcze większym stopniu docierać z informacjami do swoich mieszkańców za pomocą mediów społecznościowych i rozpoczyna comiesięczne spotkania z wójtem na Facebooku. – W poprzedniej kadencji zrobiliśmy kilka takich transmisji, teraz planujemy robić je cyklicznie. Zamierzam na bieżąco informować mieszkańców o tym, co dzieje się w gminie, a także odpowiadać na zadawane przez nich pytania. W miarę możliwości będę starał się przedstawiać też realizowane inwestycje oraz ciekawe miejsca w naszej gminie. Już 11 grudnia o godz. 8.30 zapraszam wszystkich na transmisję na żywo, która odbędzie się na… lotnisku w Kowali. Moim gościem będzie Piotr Gołacki prezes Klubu Modelarstwa Sportowego – zachęca wójt Sebastian Nowaczkiewicz.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl