Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
10-01-2019

Protest wyborczy odrzucony

Próba unieważnienia wyborów w całej gminie bez powodzenia

Sąd Okręgowy w Kielcach pozostawił bez dalszego biegu protest wyborczy, jaki wniosła kandydatka na radną w wyborach samorządowych z KWW Moja Mała Ojczyzna Gmina Sitkówka-Nowiny. W dniu 9 listopada złożyła ona protest wyborczy przeciwko ważności wyborów samorządowych we wszystkich okręgach gminy Sitkówka-Nowiny w zakresie wyboru wójta i radnych.

Wnioskodawczyni zarzuciła naruszenie przepisów dotyczących głosowania mających wpływ na wynik wyborów polegający na dopisaniu do spisu wyborców osób nieuprawnionych i dopuszczenie ich do głosowania.

Sąd pozostawiając protest wyborczy bez dalszego biegu podkreślił, że wnioskodawczyni nie przedłożyła żadnych dowodów wskazujących na ewentualne nieprawidłowości. – W złożonym proteście wskazała jedynie, że uzyskała informacje na temat dopisania osób nieuprawnionych do spisu wyborców (…) Podała również, że osoby te miały być widziane w lokalach wyborczych. Również nie wiadomo, w których lokalach, których okręgów to dotyczyło i czy osoby te faktycznie nie zamieszkują na terenie Gminy  – czytamy w uzasadnieniu postanowienia. Sąd Okręgowy podkreślił również, że wnioskodawczyni nie miała legitymacji do złożenia protestu dotyczącego ważności wyborów w całej gminie, a jedynie w okręgu, w  jakim była kandydatką na radną i wyborcą.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl