Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
11-02-2019

Simset.net mistrzem nowińskiej ligi!

To już 14 lat z NLF w Nowinach

Dobiegły końca rozgrywki XIV Edycji Nowińskiej Ligi Futsalu imienia Michała Panasa o Puchar Wójta Gminy Sitkówka Nowiny Pana Sebastiana Nowaczkiewicza. W tegorocznych zmaganiach było arcyciekawie zarówno w Nowińskiej Lidze Futsalu, jak i w rozgrywkach Hummel Pucharu Nowińskiej Ligi Futsalu. Tegoroczna Edycja to ponad 100 meczów i ponad 250 uczestników z terenu gminy Sitkówka-Nowiny i gmin ościennych. Nowińska Liga Futsalu działa już czternaście lat, od ósmej edycji nosi imię Michała Panasa pomysłodawcy i organizatora ligi. W XIV Edycji NLF wystąpiło 15 drużyn, które zagrały w jednej lidze (została połączono pierwsza z drugą ligą). Mecze były rozgrywane od końca listopada 2018 roku do 3 lutego 2019 roku na hali sportowej ZSP w Nowinach przy ulicy Gimnazjalnej 1 w Nowinach.

Niesamowite emocje w ostatniej kolejce!

Rozgrywki Nowińskiej Ligi Futsalu wygrał po raz pierwszy w historii Simset.Net Jędrzejów, który zdobył ten tytuł w ostatniej kolejce. Zresztą ta kolejka była niesamowita pod względem sportowym jak i dramaturgii rozgrywanych meczów. Na cztery mecze do końca ligi trzy drużyny zachowywały szansę na mistrzostwo: Simset.Net, GKS Ekom Invex Remedies i Drewkom Kostomłoty. Drewkom wygrywając swój mecz mógł zapewnić sobie mistrzostwo ale niespodziewanie przegrał z drużyną FC Ślichowice i wtedy szansa otworzyła się przed Ekomem. Ekom wygrywając z Ziomaxem ma mistrza ale niespodziewanie remisuje i Mistrzem NLF na rok 2019 zostaje Simset.net Jędrzejów. Drużyna z Jędrzejowa posiadająca bardzo mocny i wyrównany skład co roku  zajmowała wysokie miejsca
i stopniowo pięła się w tabeli, by w tym roku wygrać ligę. Drugie miejsce zajął Drewkom Kostomłoty (Drewkom w poprzednich trzech edycjach wygrywał Nowińską Ligę Futsalu), a trzecie GKS Invex Remedies Nowiny. Najlepszym Bramkarzem został Dawid Zimny (Simset.Net). Najlepszym strzelcem z 45 bramkami w lidze Paweł Łuszcz ze Szkoły Jazdy Korona MM, a Najlepszym Zawodnikiem: Arkadiusz Lekki z GKS Ekom Invex Remedies Nowiny.

Najwyżej uplasowanym beniaminkiem NLF została drużyna Piekarni Kwiatkowski. Drużyną Fair Play z najmniejszą ilością żółtych i czerwonych kartek została drużyna FC Śruty. Najbardziej wartościowym zawodnikiem powyżej 40 roku życia został zawodnik ZIOMAX-u Adam Ogonowski.

FC ŚLICHOWICE obroniły Puchar NLF

Puchar NLF to rozgrywki towarzyszące Nowińskiej Lidze Futsalu. Ponownie w tym roku sponsorem tytularnym była firma Hummel, która ufundowała zwycięskiej drużynie talon na sprzęt sportowy.
Zwycięzcą III Edycji Pucharu Nowińskiej Ligi Futsalu została ponownie drużyna FC Ślichowice pokonując w po rzutach karnych Simset.Net Jędrzejów. Drużyna ze Ślichowic miała też w swoim składzie dwóch najlepszych strzelców: Pawła Łuszcza i Damiana Kopycińskiego. To oni przypieczętowali wygraną FC Ślichowice w rzutach karnych finału Pucharu NLF.

Nagrody i podziękowania.

Na koniec  podsumowano rozgrywki, które było połączone z wręczeniem nagród. Wielkie podziękowania należą się wójtowi gminy Sitkówka -  Nowiny Panu Sebastianowi Nowaczkiewiczowi za ufundowanie pucharów statuetek i nagród dla wyróżnionych drużyn i zawodników, wspólnie z Panem Wójtem nagrody wręczał Zastępca wójta Pan Łukasz Barwinek, dla Dyrektor ZSP w Nowinach Pani Kornelii Bem – Kozieł (gospodarza hali sportowej) oraz przedstawicieli firmy Hummel – fundatora nagród dla zwycięskiej drużyny w rozgrywkach pucharowych. Wielkie podziękowania również dla Dyrektora GOK „Perła „ w Nowinach Pana Jacka Kanii za ufundowanie biletów wstępu na pływalnię dla zwycięskich drużyn oraz  dla portalu www.kieleckapilka.pl, dzięki któremu mogliśmy na żywo śledzić wyniki meczów i analizować tabele i terminarze spotkań. XIV Edycja Nowińskiej Ligi Futsalu została współorganizowana z projektu „Szkolenie sportowe zawodników Nowińskiej Akademii Futsalu na terenie Gminy Sitkówka –Nowiny, w tym organizowanie treningów, zawodów, meczy i turniejów w zakresie piłki nożnej/piłki nożnej halowej”.

Organizatorzy z Gminnego Klubu Sportowego „Nowińska Akademia Futsalu” Michał Ziernik i Szymon Ubożak  składają również wielkie podziękowania dla sędziów oraz dla obsługi medycznej NLF i pracowników obsługi hali sportowej w Nowinach . GKS „NAF” to młode stowarzyszenie (powstało w maju 2017 roku)  z terenu gminy Sitkówka – Nowiny popularyzujące futsal nie tylko wśród najmłodszych adeptów piłki nożnej, ale też wśród młodzieży i dorosłych poprzez organizację treningów, turniejów i festynów propagujących aktywny i zdrowy  tryb życia.

XIV Edycja Nowińskiej Ligi Futsalu imienia Michała Panasa o Puchar Wójta Gminy Sitkówka Nowiny Pana Sebastiana Nowaczkiewicza przeszła do historii. Zapraszamy na kolejną edycję i na inne imprezy organizowane przez nasze stowarzyszenie.

 

           

 Michał Ziernik

 GKS NOWIŃSKA AKADEMIA FUTSALU

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl