Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
07-10-2019

DoDoTOK w Bolechowicach

Angielski dla przedszkolaków

Hurrrra! Kolejny projekt przed nami!
Miło nam poinformować, iż przedszkole w Bolechowicach zostało zakwalifikowane w roku szkolnym 2019/2020 do projektu edukacyjnego DoDoTOK – Dwujęzyczność dla małych i dużych.
Warto dodać, iż znaleźliśmy się w gronie 30 przedszkoli z całej Polski, które dostały tę niepowtarzalną szansę dzięki Programowi „English Teaching”, stworzonemu przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, a której operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.
KOSZT LICENCJI W CAŁOŚCI SFINANSOWANY ZOSTAŁ W RAMACH PROGRAMU ENGLISH TEACHING!!!
Dalekosiężnym celem projektu DoDoTOK jest, aby polskie dzieci, wzorem ich rówieśników w krajach skandynawskich, porozumiewały się w języku angielskim już od najmłodszych lat.
Jest to nowatorska i skuteczna metoda nauki języka angielskiego. Głównym założeniem programu jest oswajanie dzieci z językiem angielskim od najmłodszych lat. Aby zwiększyć czas przeznaczony na naukę języka oprócz zajęć z języka angielskiego, które są obowiązkowymi zajęciami w rozkładzie dnia przedszkolaków, nauczycielki przedszkola będą używać angielskiego w czasie typowych codziennych sytuacji. W projekt, zaangażowani zostaną również rodzice naszych wychowanków. Dostając do domu comiesięczny materiał językowy, rodzice również współuczestniczą w oswajaniu dziecka z językiem.
Dzięki programowi dzieci mają dużo więcej kontaktu z językiem angielskim w ramach czasu, który spędzają w przedszkolu oraz lepiej przyswajają materiał gdyż jest on częściej utrwalany i powtarzany. Co najważniejsze, dziecko przekonuje się, że język to narzędzie do prawdziwej komunikacji i realizacji potrzeb.
Autorami programu są dr Grzegorz Śpiewak – wykładowca Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego Aleksandra Popiołek – lektor i metodyk nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym oraz Agnieszka Frejlich-Hołody – nauczycielka języka angielskiego.
Koordynatorem projektu w naszej placówce jest Sylwia Skrzyniarz, a realizatorami nauczyciele przedszkola: Ewa Krzysztofek, Paulina Kasperek, Sylwia Górska, Sylwia Krajewska, Anna Marzec i Aneta Gruszczyńska.
WIĘCEJ O PROGRAMIE NA STRONIE https://www.dodotok.pl/ oraz na naszej szkolnej stronie internetowej.

 

Sylwia Skrzyniarz

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl