Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
09-10-2019

Seniorzy w Kazimierzu Dolnym

Wspaniała wycieczka

Spokojne poznawanie atmosfery Kazimierza Dolnego, wspólne spędzanie czasu i świetna zabawa – seniorzy z gminy Sitkówka-Nowiny udali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego.

Choć aura nie do końca sprzyjała, nikt nie narzekał. Punktualnie o ósmej rano we wtorkowy poranek 70 osób z gminy Sitkówka-Nowiny wyruszyło do Kazimierza. Wśród nich m.in. Bolechowiczanie, Szewczanki, chór Nowina i członkowie stowarzyszenia Aktywny Senior, a także wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz, jego zastępca Łukasz Barwinek, radne: Edyta Giemza i Renata Posłowska, kierownik GOPS Marcin Król i kierownik CUW Justyna Skrzypczyk. – Wycieczka była inicjatywą seniorów, to oni zdecydowali o tym, kiedy i gdzie pojedziemy – mówi wójt Sebastian Nowaczkiewicz. – Wiem, ze dyskusje były burzliwe, ale najważniejszy jest konsensus – uśmiecha się. – Faktycznie dość długo dyskutowaliśmy nad tym, dokąd się udać. Ostatecznie wybór padł na Kazimierz – królewskie miasto, pięknie położone nad Wisłą – wyjaśnia prezes stowarzyszenia Aktywny Senior Bogumiła Kowalczyk.

Podczas całodniowej wycieczki seniorzy zwiedzili ruiny zamku i basztę, wspięli się na górę Trzech Krzyży, wstąpili do kościoła św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła oraz klasztoru. W wędrówce towarzyszyli im przewodnicy – Dominik Kowalski oraz Cezary Misura, którzy opowiadali o historii i legendach Kazimierza. Równie atrakcyjny był spacer klimatycznymi uliczkami miasteczka, które o tej porze roku nie jest przepełnione turystami, dzięki czemu seniorzy mogli się delektować wspaniałą atmosferą. – Taki wyjazd integracyjny to wspaniałą sprawa. Na co dzień korzystamy z zajęć organizowanych dla nas w gminie, jednak nie każdy mógłby, ze względów organizacyjnych, zapewnić sobie taki wyjazd. Razem jest raźniej i z pewnością ciekawiej – mówią zgodnie seniorzy.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl