Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
11-04-2016

Michał Kędzierski na turnieju siatkarskim w Kowali

Rozgrywający Effectora Kielce Michał Kędzierski sędziował mecze siatkówki w Szkole Podstawowej im. gen. Antoniego Hedy „SZAREGO” w Kowali w czasie Gminnego Turnieju Mini – Piłki Siatkowej w dniu 16.01.2016. Na początek krótka notka biograficzna o naszym Mistrzu:

Pomimo młodego wieku Michał ma już na koncie kilka znaczących sukcesów. W 2015 roku brał udział w Igrzyskach Europejskich w Baku. Z reprezentacją Polski zdobył brązowy medal. W kadrze Andrzeja Kowala odgrywał równorzędną rolę razem z Pawłem Woickim. Kędzierski swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Asseco Resovii Rzeszów, ale debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył w barwach Cerrad Czarnych Radom, w którym spędził dwa lata. W Effectorze pozycja pierwszego rozgrywającego. Numer: 7 Wzrost: 195 cm Zasięg w ataku: 330 cm

10 pytań do Michała Kędzierskiego: Dlaczego siatkówka? – Od zawsze lubiłem oglądać mecze reprezentacji. W wieku 10 lat rodzice zaprowadzili mnie na trening i tak już zostało. Twój sportowy autorytet? Niekoniecznie siatkarski. – Michael Jordan i Nikola Grbić Miejsce do którego zawsze chętne wracasz? – Góry. Co byś chciał osiągnąć jako zawodnik, Twoje cele? – Chciałbym kiedyś wystąpić w Igrzyskach Olimpijskich. Mecz, który najbardziej zapadł Ci w pamięci? – Mecz półfinałowy na Igrzyskach Europejskich z Bułgarią, niestety przegrany 3:2 Twoje ulubione miejsce w Kielcach? – Moje mieszkanie, bo zawsze mogę w nim odpocząć po treningu i oczywiście hala. Jak spędzasz wolny czas? – Jeśli chodzi o wolny czas po treningu to staram się jak najszybciej zregenerować np. przez sen. A jeśli chodzi o wolny czas poza sezonem to staram się go maksymalnie wykorzystać. Lubię spędzać wakacje aktywnie. Jakie jest Twoje poza siatkarskie marzenie? – Wyjazd w Alpy Jaka jest Twoja ulubiona potrawa? Wolisz tradycję czy innowację w kuchni? Pizza. Zawsze lubię zjeść coś nowego i innowacyjnego ale nie ma to jak schabowy i pierogi. Jaki film ostatnio obejrzałeś? – Django Podopieczni trenera Dariusza Daszkiewicza w minionym sezonie zajęli w rozgrywkach 12 miejsce w PlusLidze.

Zanim rozpoczęły się zawody nasi uczniowie przygotowali drobną niespodziankę dla naszego gościa – złożyli swoje czytelne podpisy na kalendarzu, który później został wręczony rozgrywającemu Effectora Kielce.

Z niewielkim opóźnieniem rozpoczęły się rozgrywki. Mecze rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców, rozgrywano do dwóch wygranych setów do 25 pkt, w przypadku remisu – dodatkowy set – do 15 pkt.

Uczestniczyli uczniowie ze szkół z Nowin, Bolechowic i Kowali. W czasie przerw między setami krótka narada z nauczycielem i do boju po zwycięstwo. Radość z wygranego seta oraz całego meczu i turnieju była ogromna

Grupa kibiców też była dobrze przygotowana, mieli hasła narysowane na kartkach – aby stale zachęcać i wspierać naszych zawodników, skandowanie innych haseł było tak głośne, że chwilami niektórzy zatykali uszy.

Wyniki sportowe przedstawiały się następująco: w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Nowin, drugie – z Kowali i trzecie z Bolechowic. Wśród chłopców klasyfikacja była następująca – PIERWSZE MIEJSCE DRUŻYNA z KOWALI, drugie z Nowin i trzecie z Bolechowic. Na zakończenie turnieju jednak wszystkie drużyny otrzymały dyplomy z pierwszym miejscem. Siatkówka na poziomie szkół podstawowych ma być zabawą a nie rywalizacją. Dyplomy podpisał jako sędzia główny – i wręczał sam Michał Kędzierski.

Tradycyjnie na zakończenie która sesja fotograficzna z naszym mistrzem. Dodatkowo dla każdej ze szkół przygotowano wydruk ze zdjęciem znanego siatkarza, który złożył autograf- myślę że to fajna sprawa nie tylko dla dzieci. Łatwiej pokochać siatkówkę jak ma się takie wsparcie.

Zawodnicy ze szkoły w Kowali, jako gospodarze mieli dodatkową, indywidualną sesję zdjęciową.

Gospodarz gminnego turnieju w mini – siatkówkę- nauczyciel wychowania fizycznego p. Stanisława Polowczyk – Walas wręczyła rozgrywającemu Effectora Kielce- wcześniej przygotowany przez uczniów – upominek w postaci kalendarza reklamującego naszą gminę i złożyła serdeczne podziękowania Panu Kędzierskiemu, że zechciał uczestniczyć w naszych rozgrywkach. Serdeczności należą się również p. Aleksandrze Górajskiej i jej synowi Jakubowi za zaproszenie naszego gościa.

Ze sportowym pozdrowieniem – do zobaczenia na kolejnych zawodach sportowych. Tekst i zdjęcia: S. Polowczyk-Walas

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl